Her zaman ücretsiz kargo ve iade
articles/P1017549.JPG

Latif Kerse

tarihinde yayınlandı

Bugüne kadar yaptığın en lezzetli yemek?

Bence tarifin lezzeti yediğin yerle, günle, zamanla ve birlikte yediğin kişilerle alakalı bir şeydir. Tarif ne kadar iyi olursa olsun, onu lezzetli yapan o andır; o an hissettiklerindir. Bazen bir yumurta kırarsın ve senin o güne kadar yaptığın en lezzetli şey o olur. Yediklerinizi doğru insanlarla, doğru zamanlarda, doğru hissiyatlarla yemeye çalışın; inanın daha güzel olacak.

Bugüne kadar yediğin en lezzetli yemek?

Çocukken mahalledeki dönerci Sadık Usta’dan fırından aldığımız sıcak ekmekleri dönerin yağına bandırıp yerdik. Yediğim en lezzetli yemek hala bu…

Latife Hanım Meyhanesi dediğin?

Madden ve manen farklı şeyler demek Latife Hanım benim için. Madden bir iş; ekmek teknesi, kişisel bir şey. Manen biraz daha yüklü bir fikir.
Beyoğlu’nda daha önceleri Baykuş olarak işlettiğim yerde, yeni bir heyecenla başlayan, şimdilerde Beyoğlu ve Bodrum Yalıkavak’ta devam eden bir fikir: Cumhuriyet Dönemi meyhanesi olmak, o dönemin şıklık ve lezzetini yaşatmak için üzerinde emek harcanan bir fikir.

Lezzet diyince Osmanlı, Rum ve Ermeni mutfaklarının güzel bir harmanı olmalıydı… Şıklık deyince de Cumhuriyet Dönemi’nin ilk First Lady’si Latife Hanım anılmadan geçilemezdi. Böyle olunca hisler artık kişisel olmuyor; gelen herkesin oluyor, bu fikri beğenen herkes icin. Size kalan manevi mutluluk kısmı da burası.

Evinde olmazsa olmaz?

Yalnızlık, sessizlik, huzur…

Hayatında olmazsa olmaz?

İş ve para… En gerçekçi haliyle bu. Gereksiz yere felsefe yapmama gerek yok. Bugünün düzeninde bu. Bu düzen değişirse ben kendime olmasa olmaz başka şeyler bulabilirim.

Yalnızken sen?

Yalnızken ben benim. Herkes yalnızken salt olarak kendisidir. Insanların yalnızlıkla ilgili sorunu da burada başlar. Ya kendinle mutlusundur; ya değilsindir. Bu yüzden yalnızlıktan kaçarlar. Kendinle mutluysan yalnızken mutlu olursun; sorun yaşamazsın. Ben kendi yalnızlığımla mutluyum.

Geçmişten hayran olduğun bir karakter?

Her normal Türk çocuğunun olduğu gibi Atatürk.

Hayalini kurduğun araba?

Hayalini kurduğum arabaya biniyorum çok şükür; LandRover Discovery 2 TD5

Sabah dinlediğin ilk şarkı?

Joe Handerson – Blue Bossa

En sevdiğin renk?

Mavi

İstanbul’u anlatan 3 kelime?

Kalabalık, Gürültü ve Huzursuzluk. Ama seviyorum.

İstanbul’da yaşamasan sen?

Ben dağ bayır her yerde yaşarım. Özel bir isteğim yok. Önemli olan nerede yaşadığın değil; yaşamak değil. Eğer gerçekten yaşarsan, nerede yaşadığını gerçekten umursamazsın.

Deli misin?

Tıbben hayır…

Asla giymem dediğin bir şey?

Dar bisiklet yaka tişört ve boğazlı kazak.

Tişört mü gömlek mi?

Tişört.

Sakal mı bıyık mı?

Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık.

Seçmek zorunda olmasan?

Değilim zaten :)

Latif Kerse
IAMNOTBASIC Kırık Beyaz Bisiklet Yaka ile
Proje Uygulama: Andaç Şahan & 85/90 Projects

← Sonraki Yazı Önceki Yazı →