Her zaman ücretsiz kargo ve iade

Hikayemiz


Duyarlı Hayatlar için Modern Basicler

Basic ürünler üretmek için yola çıktık. Markamızı kurma aşamasındayken, içinde bulunduğumuz moda sektörünün çevreye ve çalışanlarına karşı daha duyarlı olması gerektiğini fark ettik.

Hızlı modanın hızla dolaplarımızı doldurması ve aynı hızla çevremizi kirletmesi açıkçası uykularımızı kaçırdı. Üstelik globalde yaklaşık 60 milyon kişinin çalıştığı tekstil sektöründe işçilerin haklarının gerektiği gibi korunmadığını gördük.

Kaliteli ve ulaşılabilir ürünlerin eksikliğini zaten biliyorduk, duyarlı markaların eksikliğini de böylece gördük. Bir alternatif sunmak için IAMNOTBASIC’i yarattık.

En Sık Giydiğimiz Ürünler Duyarlı Olsun

Biz moda sektöründe yer alacaksak olabildiğince çok dolaba; doğaya ve insana duyarlı ürünler sokmalıyız dedik. Bunu yapabilmek için hepimizin dolabında mutlaka bulundurduğu giysilere odaklandık.

Düşünsene dünyada her yıl 2 milyardan fazla tişört satılıyor. Başlangıç noktamız belliydi: Tişört. Tişörtlerimiz mümkün olduğunca çok kişinin dolabına eklensin diye en iyi kalite fiyat dengesini kurduk.


Aklından geçeni duyar gibiyiz. Hayır en ucuz olduğumuzu iddia etmiyoruz. Ama tüm bu özelliklere sahip ürünler için çok iyi bir fiyatımız var. Biraz daha anlatalım…

Kumaşlarımız Çevre Dostu

İyi pamuk, keten, modal, lyocell gibi doğaya saygılı kumaşlara ağırlık veriyoruz. Kumaş israfını önlemek için satış kapasitemiz kadar üretiyoruz. Sezonsal olarak üretim fazlası kumaşları değerlendirip atılmalarını engelliyoruz. Anlayacağın bizde raflarda bekleyen stok fazlası yok.
Seninle Aramızda Kimse Yok

Sadece kendi sitemizden satış yaparak aracıların komisyonunu aradan çıkarıyoruz ve fiyatlarımızı pamuk fiyatının artışına rağmen sabit tutabiliyoruz.
Paylaşmayı Seviyoruz

Gelirimizin yüzde 1’ini, ürünlerimizin yüzde 1’ini bir de ekip olarak zamanımızın yüzde 1’ini bağışlıyoruz. Bu birlerle IAMNOTBASIC'in 1+1+1'i diyoruz.

Sen de vakit geçirmeden ürünlerimize göz at