Büyük Eylül İndirimi
Ürünlerimizin fiyatlarını nasıl belirlediğimizi seninle paylaşmak isteriz. Açıkçası bugüne kadar moda markaları bu konularda çok şeffaf olmadı. Biz ise gerçek maliyetleri öğrenmeye hakkın olduğunu düşünüyoruz.

Bizim için herhangi bir kıyafetin olmazsa olmazı kaliteli kumaştır. Bu konuda tercih ettiğimiz iki yol var. İlki; kumaşı iplikten kendimiz özel olarak üretiyoruz, özel terbiyelerden geçirip arzu ettiğimiz tuşeye kavuşturuyoruz. İkincisi ise üreticimizin elinde olan, aksi takdirde depoda yıllar yılı kullanılmadan bekleyecek harika kumaşları değerlendiriyoruz.

Özellikle yeni bir model çıkarırken minimum adetlerde üretim yapıyoruz. Hala küçük bir firma olduğumuzdan en büyük riskimiz fazla stok riski. Bu yüzden bazı modeller arada tükenebiliyor, bazı satışları kaçırabiliyoruz. Ancak doğru yolun bu olduğunu düşünüyoruz.

Üretim yerimiz ile son derece gurur duyuyoruz. Dünyaca ünlü markalara üretim yapan, çalışanlarının şartlarına ve haklarına saygılı bir yer ile çalışıyoruz. Sahipleri ile yakın ilişkiler içerisinde olduğumuz fabrikayı buradan inceleyebilirsin.

Milyonlarca adet üretim yapılan, dikiş kalitesine önem verilmeyen, iki yıkamada giysilerin şeklinin bozulabildiği hızlı moda markalarının maliyetleri bizimkinden oldukça düşük, farkındayız.

Bizim hedefimiz ise hiçbir zaman en ucuz ürünü üretmek olmadı. Bizim asıl amacımız en iyi ürünü üretmek ve mümkün olan en dürüst fiyata sunmak. Hiçbir şekilde kolaya kaçmıyoruz, standartlarımızdan ödün vermiyoruz.

Geleneksel moda sektöründe ürünün maliyeti 4 ile 8 arasında bir sayı ile çarpılarak piyasa satış fiyatı belirlenir. Biz ise ürüne göre 2 veya 2,3 arasında bir çarpan ile çarpıyoruz. Yani satış fiyatımızı bu sayılara bölerek o ürünün yaklaşık üretim maliyetini bulabilirsin. Ürün maliyetinin ise yaklaşık yüzde 40'ı kumaş, %30'u işçilik, %15'i operasyonel gider, %15'i ise üretici karı olarak şekilleniyor.

Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli. Bu yüzden çoğu e-ticaret firmasının aksine ürün fiyatına hiçbir ekstra ücret eklemiyoruz. Kargo bizde her zaman ücretsiz. İade de aynı şekilde ücretsiz ve çok kolay.

İşte bütün bu sebeplerden dolayı ürünlerimizin piyasadaki en yüksek fayda/fiyat dengesine sahip olduğunda iddialıyız.

Daha fazlasını görmek ister misin?